Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz KWP Bydgoszcz / KPP Sępólno Krajeńskie

Wczoraj (04.11) późnym wieczorem policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2018” Funkcjonariusze przez pięć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wsród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

W powiecie sępoleńskim działania policyjne „ZNICZ” upłynęły spokojnie. W rejonie cmentarzy na ternie całego powiatu służbę pełnili policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli, policjanci zwracali też szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

W trakcie działań nad bezpieczeństwem na drogach powiatu sępoleńskiego czuwało 56 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili łącznie 25 uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegali obowiązujących ich przepisów. Towarzyszący długi weekend nie przyniósł poważniejszych zdarzeń. Na drogach powiatu łącznie doszło do  4 kolizji drogowych.

Działania "ZNICZ 2018" w całej Polsce trwały od środy 31 października br. do niedzieli 4 listopada br. do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.

W tegorocznej akcji "ZNICZ 2018" wzięło udział 3065 policjantów oraz 175 funkcjonariuszy innych służb. Niestety od 31 października do 4 listopada na drogach województwa kujawsko-pomorskiego odnotowano 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 41 kierowców, którzy do auta wsiedli po alkoholu.

asp. Remigiusz Rakowski - KWP w Bydgoszczy / mł. asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top