TVP3 Bydgoszcz KWP Bydgoszcz

Porwali, wywieźli do lasu, grozili, a do tego szantażowali mieszkańca powiatu sępoleńskiego. Policjanci wraz z antyterrorystami zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. 21 i 26-latek mają odpowiadać za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, a także za wymuszenie rozbójnicze. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany jest jeszcze czwarty sprawca.

Mężczyźni porwali swojego znajomego i wywieźli do lasu w okolicach Sępólna Krajeńskiego. Tam zgotowali mu prawdziwy koszmar. - Sprawcy pobili go, grozili przedmiotem przypominającym broń, a także upokarzali. Całe zajście było nagrywane telefonem komórkowym. Sprawcy zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 15 tys. zł, grożąc, że film zostanie umieszczony w Internecie - relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. 

29-letni pokrzywdzony zapłacił swoim oprawcom. Dopiero, gdy dotarli do niego policjanci, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Kryminalni z komendy wojewódzkiej ustalili czterech podejrzewanych. Namierzyli ich miejsca zamieszkania. Trzech sprawców, w tym 26-latek i 21-latek, zostali zatrzymani w minioną środę na terenie powiatu sępoleńskiego. Mężczyźni byli zaskoczeni wizytą policji. Już usłyszeli zarzuty. - Dwóm podejrzanym przedstawiono zarzut wymuszenia rozbójniczego oraz pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Tym podejrzanym grozi od trzech lat pozbawienia wolności, ponieważ ten czyn stanowi zbrodnię. Nie przyznali się do zarzutów - informuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. 

Ze względu na grożące im wysokie kary i obawę matactwa, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Trzeciemu zatrzymanemu prokurator przedstawił zarzut pomocnictwa. 23-latek przewoził autem sprawców i pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. 

Poszukiwany jest jeszcze czwarty sprawca. - Czwarty z podejrzanych ukrywa się. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, tam znaleźli naboje o różnym kalibrze, maczetę oraz pistolet hukowy. Jak policjanci zapowiadają, jego zatrzymanie to już kwestia czasu - kończy kom. Słomski.  Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi do 15 lat więzienia.

Katarzyna Ormanowska - Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top