Wojewódzkie eliminacje OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" (FOTO)
KP PSP Sępólno

Po eliminacjach gminnych i powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" uczniowie szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w etapie wojewódzkim, który odbył się w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży nad Jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie.

Rywalizacji w konkursie mającym na celu popularyzowanie znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego przypatrywali się zaproszeni goście m.in.: Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Sławomir Herbowski, Wicestarosta Powiatu Chełmińskiego Wojciech Bińczyk, Burmistrz Miasta Chełmna Mariusz Kędzierski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Janusz Gerke, Komendant Powiatowy PSP w Chełmnie st. bryg. Karol Utrata. Uczestników konkursu oceniała komisja pod kierownictwem bryg. Marcelego Pilewskiego z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. W przerwie pomiędzy egzaminem pisemnym, a ustnym uczestnicy zwiedzili najważniejsze zabytki Chełmna.
Ostateczna klasyfikacja Finału Wojewódzkiego OTWP w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

  1. miejsce - Hubert Wituła - powiat brodnicki
  2. miejsce - Igor Siekierka - powiat sępoleński
  3. miejsce - Katarzyna Erdmann - powiat żniński

II grupa wiekowa (gimnazjum)

  1. miejsce - Kacper Mazurczak - powiat inowrocławski
  2. miejsce - Damian Krzemiński - powiat lipnowski
  3. miejsce - Krystian Koziński - powiat radziejowski

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  1. miejsce - Mariusz Rumiński - powiat golubsko-dobrzyński
  2. miejsce - Mateusz Kulesza - powiat nakielski
  3. miejsce - Faustyna Grabowska - powiat toruński

Laureaci pierwszych dwóch miejsc w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w Świdwinie.

KP PSP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top