Reklama

Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Powiecie Sępoleńskim (FOTO)
Powiat Sępólno

Szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Sępoleński, zainaugurowały dzisiaj nowy rok szkolny.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, zgodnie z reformą oświaty, swoją działalność rozpoczęły dwa wielozawodowe oddziały Szkoły Branżowej I stopnia. W tym samym Zespole ruszył również jeden oddział technikum Budownictwa i Obsługi Turystycznej, jeden oddział Liceum dla Dorosłych oraz jeden oddział Zaocznej Szkoły Policealnej o specjalizacji "Opiekunka osób starszych i chorych".

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku utworzono dwa oddziały w technikum, kształcące młodzież w specjalnościach ekonomista, informatyk, logistyk i technik żywienia. Oprócz tego powstał oddział Branżowej Szkoły I stopnia oraz dwa oddziały Liceum dla dorosłych.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie uruchomił jeden oddział technikum uczący młodzież w specjalizacjach rolnik i weterynarz, oraz jeden oddział w szkole branżowej - klasa wielozawodowa rolnicza.

Na terenie powiatu, działają dwa licea ogólnokształcące: w Sępólnie Krajeńskim i Więcborku. Pierwsze z nich, sępoleńskie, utworzyło jeden odział, drugie więcborskie, dwa dla dorosłych i dwa dla młodzieży.

W inauguracji roku szkolnego brali udział:

  • Starosta Sępoleński - Jarosław Tadych oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Marek Chart - Liceum w Sępólnie
  • Wicestarosta Sępoleński - Andrzej Marach - Liceum w Więcborku oraz CKZiU w Więcborku
  • Dyrektor Wydziału Edukacji (...) - Gabriela Malczewska - ZSP Sępólno
Powiat Sępólno

Komentarze

-1 #1 popierający reformę! 2017-09-06 21:09
Nareszcie nauka wg nowej reformy. Nie pomogły tzw czarne marsze , gwizdy,buczenie i łażenie po ulicach naszego miasta ( i nie tylko, niektórzy z nich nawet KODowali w stolicy)zorganizowane m.in przez sępoleńskich nauczycieli z ZNP, szczególnie tych z sępoleńskiej jedynki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top