Reklama

Kanał 10

Tegoroczna impreza była z wielu względów wyjątkowa. Połączona ona została z V Targami Produktów Rękodzielniczych, których inicjatorem jest Fundacja Lokalna Grupa Działania - Naszyjnik Północy w Debrznie. Była to również pierwsza impreza kulturalna na scenie kamieńskiego amfiteatru nad jeziorem Mochel.

Wśród licznie przybyłych mieszkańców gminy i okolic swoją obecnością nie zawiedli Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Radni Powiatu Kazimierz Fiałkowski i Edward Węglewski, Zastępca Burmistrza Sępólna Marek Zieńko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Stanisław Rohde Burmistrz Więcborka Paweł Toczko, Zastępca Burmistrza Więcborka Iwona Sikorska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Więcborku Józef Kujawiak, Przewodniczący Rady Gminy Człuchów Andrzej Woźniak oraz Skarbnik Urzędu Miasta w Człuchowie Urszula Stupałkowska, Prezes Fundacji LGD Naszyjnik Północy Zdzisława Hołubowska, członkowie Rady Fundacji LGD Naszyjnik Północy, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim Kazimierz Warylak, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele sponsorów, lokalnych firm i stowarzyszeń.

Tuż po godz. 14:00 nastąpiło otwarcie V Targów Produktów Rękodzielniczych. W ich organizację szczególnie zaangażowana była Fundacja Naszyjnik Północy, która zachęciła rękodzielników z obszaru LGD do udziału w imprezie. Na stoiskach można było podziwiać m.in. figurki z siana, drewniane rzeźby i zabawki, biżuterię, wyroby z lawendy, haft frywolitkowy, wyroby z gliny. Swoje stoisko zaprezentował również Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu. Nie lada atrakcją był pokaz lepienia z gliny na kole garncarskim, w wyniku którego na żywo powstawały kolejne dzieła.

Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot LGD Naszyjnik Północy, w którym przede wszystkim dla dzieci przygotowane były liczne zabawy i upominki.

O godz. 15:00 Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski przedstawił informacje nt. projektu, w ramach którego zrealizowana została inwestycja. Następnie wraz Przewodniczącym Kazimierzem Warylakiem i w obecności Dyrektora MGOK Ireneusza Bony dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi na znak otwarcia amfiteatru.

Chwilę później tłum smakoszy udał się do stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kamień Krajeński, które i tym razem nie zawiodły oczekiwań gości. Tegoroczne menu stanowiły zarówno tradycyjne frytki, placki ziemniaczane, kopytka z bigosem, ale także kartacze z mięsem, zwane cepelinami, sałatki ziemniaczane i wiele innych dań. Fartuchy i smażenie placków nie okazały się straszne kamieńskim samorządowcom - Burmistrzowi i Przewodniczącemu Rady.

W międzyczasie występowały lokalne grupy artystyczne: zespół folklorystyczny Krajanie, Kapela znad Mochla, zespół biesiadny Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów Ziemi Krajeńskiej działający przy MGOK w Kamieniu oraz wokaliści z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce - Oliwia Kaszuba, Nikola Olejnik i Błażej Wołowicz.

Tradycyjnie odbyło się kilka konkurencji z ziemniakiem w roli głównej m.in. wybór najpiękniejszego ziemniaka, podnoszenie worka z ziemniakami, tzw. siatkówka, czy zebranie podanej liczby kilogramów ziemniaków "na oko".

O godz. 18:00 rozpoczął się pierwszy profesjonalny koncert na kamieńskiej scenie amfiteatru - zespół Dziani & Cygańskie Gwiazdy. Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi.

Całość dopełniały dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, stoiska ze słodyczami i balonami, punkt opieki medycznej, a przede wszystkim zabawa taneczna na pożegnanie lata.

www.kamienkrajenski.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top