Reklama

Pożar mieszkania w Kamieniu Krajeńskim. Jedna osoba poszkodowana, zginął pies [FOTO]
wiecbork112.pl

W czwartek, 7 grudnia 2023 roku, około godz. 7:40 na stanowisko kierowania KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ulicy Sępoleńskiej w Kamieniu Krajeńskim. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z JRG w Sępólnie Krajeńskim oraz zastępy OSP z Kamienia Krajeńskiego, Płocicza oraz Małej Cerkwicy.

Na miejscu okazało się, że płonie mieszkanie na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzenie roty strażaków ubranych w aparaty ochronne dróg oddechowych w celu przeszukania oraz zlokalizowania i ugaszenia źródła ognia. Z mieszkania została wyniesiona także butla z gazem. Podczas przeszukiwania mieszkania, strażacy natrafili na psa, który w wyniku pożaru został zaczadzony, niestety czworonoga nie udało się uratować. Dodatkowo jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W wyniku pożaru mieszkanie doszczętnie spłonęło.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej - informuje mł. bryg. Robert Liss, oficer prasowy KP PSP w Sępólnie Krajeńskim. Straty oszacowano na 400 000 zł. Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski zapewnił opiekę społeczną i pomoc finansową dla poszkodowanych w pożarze.

Na portalu "Szczytny cel" zorganizowano zbiórkę dla poszkodowanej rodziny - link do zbiórki: https://szczytny-cel.pl/z/kamien-krajenski

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top