Mikołaj przyjechał z prezentami do Witkowa [FOTO]
Daniel Frymark

Najmłodsi mieszkańcy Witkowa byli zachwyceni wizytą niecodziennego gościa. Mikołaj wraz z pomocnicą, w którą wcieliła się instruktorka świetlicy Małgorzata Surdyk, przyjechał wozem zaprzężonym w konia.

Niespodzianka czekała na dzieci w Świetlicy Wiejskiej w Witkowie, która jest jedną z placówek podlegających Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kamieniu Krajeńskim. W sobotę wozem zaprzężonym w konia zajechał tam gość z czerwonym kubraku w towarzystwie pomocnicy i elfa. Najpierw przyjezdni bawili się z najmłodszymi - nie zabrakło świątecznych piosenek i zabaw w kółku. Atrakcją była też możliwość przejażdżki wozem. W rewanżu Marcelinka i Nikodem Tetzlaff oraz Agatka Wełnińska przekazali gościowi podarunek: świąteczne rysunki i pierniczki.

Potem nadszedł czas na gwóźdź programu, czyli prezenty. Każde z dzieci dostało pięknie zapakowaną paczkę ze słodyczami, można było też zapozować do pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. "Przygotowywaliśmy się do tego spotkania przez kilka dni. Mieliśmy dla dzieci ponad 30 paczuszek" - mówi Małgorzata Surdyk, instruktorka świetlicy, która wcieliła się w rolę pomocnicy Mikołaja. W stroju elfa wsparł ją syn Paweł.

Mikołaj nie zapomniał też o dzieciach, które musiały zostać w domu ze względu na chorobę albo kwarantannę - świąteczni goście również im zawieźli upominki.

Ramona Wieczorek - MGOK w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top