Policjanci z posterunku w Kamieniu Krajeńskim wyróżnieni "Kryształowymi Sercami" [FOTO]
KPP Sępólno Krajeńskie

„Kryształowe Serca” już po raz 4 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wśród szczególnie wyróżnionych znaleźli się również kamieńscy funkcjonariusze.

Gala wręczenia „Kryształowych Serc” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla kujawsko-pomorskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz czwarty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazali się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

Uroczystość wręczenia „Kryształowych Serc” odbyła się w poniedziałek, 12 lipca br. w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W tym roku ,,Kryształowymi Sercami” wyróżniono 62 funkcjonariuszy.

Laureatami zostali także policjanci z powiatu sępoleńskiego. „Kryształowe serce” osobiście odebrał st. sierż. Krzysztof Frelke, który w sierpniu 2020 r. wyciągnął z wody tonącego mężczyznę i niezwłocznie podjął czynności resuscytacyjne oraz st. sierż. Sławomir Wiśniewski, który w kwietniu 2020 r. udzielił pomocy osobie z objawami ataku epilepsji. Obaj na co dzień pełnia służbę w Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim.

asp. Małgorzata Warsińska - oficer prasowy KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top