W Zamartem pijany holował pijanego [FOTO]
zdjęcie ilustracyjne - policja.pl

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy po pijaku zadecydowali, że jeden będzie holował drugiego. Pomimo, podjętej próby ucieczki, mężczyźni oddali się w ręce stróżów prawa. Teraz o ich losie niebawem zadecyduje sąd.

W niedzielę, 17 maja br. funkcjonariusze ruchu drogowego sępoleńskiej komendy w trakcie patrolu w Zamartem (gmina Kamień Krajeński), zauważyli motorowerzystę holującego  niedopuszczonego do ruchu Quada. Kierujący pojazdami mężczyźni, na widok policyjnego radiowozu skręcili na pobocze drogi i pieszo podjęli ucieczkę w pobliskie uprawy. Po chwili jednak zdali sobie sprawę, że dalsza ucieczka nie ma sensu i oddali się w ręce mundurowych. Funkcjonariusze szybko poznali powód ich zachowania. Od obu mężczyzn czuć było wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że są pijani. 25-letni kierowca quada miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast holujący go 63-latek ponad 0,5 promila. Dodatkowo okazało się, że młodszy z zatrzymanych mężczyzn ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go jeszcze do stycznia przyszłego roku.

Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd. 25-letniemu mieszkańcowi gminy Kamień Krajeński grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jemu starszemu koledze do dwóch lat więzienia.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Komentarze

0 #3 Bunia 2020-05-22 23:39
Trzymać tak dalej
+1 #2 wert 2020-05-19 21:25
dzielnicowych chyba nie interesują " kerowcy" którym odebrano papiery, a wystarczyła by rozmowa ostrzegawcza od czasu do czasu, drogówka musi załatwiać takie sprawy za lokalnych policjantów ?
0 #1 Ryszard K. 2020-05-19 18:16
Brawo Polska Policja! W końcu jakiś sukces. Jak jacyś szaleńcy jeżdżą po mieście to was jakoś nie ma.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top