Mord w Dąbrówce. Nie jedna, a pięć osób z zarzutami w sprawie zabójstwa 32-latka [FOTO]
KANAŁ 10

Prokuratura przedstawiła zarzuty kolejnym czterem osobom, które zostały zatrzymane w związku z zabójstwem połączonym z rozbojem 32-latka w Dąbrówce koło Tucholi - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Tucholi przedstawiła 34-letniemu Krzysztofowi S. zarzut zabójstwa z rozbojem, a Sąd Rejonowy w Tucholi aresztował go na trzy miesiące. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów, złożył wyjaśnienia i wziął udział w eksperymencie procesowym. 

Czterem innym zatrzymanym przedstawiono zarzuty przestępstw niższej rangi. Paweł C. usłyszał zarzut udziału pobicia i usiłowania rozboju, a Jakub F. - pomocnictwa do pobicia. Pierwszy z nich częściowo przyznał się do zarzutów, a drugi nie przyznał się. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Zarzuty pomocnictwa do pobicia przedstawiono Joannie G. i Wiolecie S.; obie przyznały się. Wobec obu kobiet zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. W przypadku Joanny G. są to dozór policyjny i poręczenie majątkowe, a przypadku Wiolety S. - dozór. W sprawie zatrzymani byli również dwaj inni mężczyźni, ale zostali zwolnieni.

Zdarzenie miało miejsce 1 maja w Dąbrówce w gminie Kamień Krajeński. Zamordowanego 32-latka odnaleziono 1 maja rano przed wejściem na jego posesję, przy samochodzie. Na jego ciele było kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych.

red / TVP3 Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top