Złodziej nie zdołał uciec kamieńskim mundurowym. Policja szuka jego kompanów
Złodziej nie zdołał uciec kamieńskim policjantom fot. policja.pl

Policjanci z Kamienia Krajeńskiego zatrzymali 22-latka, który wraz z dwoma wspólnikami okradł sklep w Sępólnie Krajeńskim. Podobny skok sprawcy chcieli powtórzyć w Kamieniu Krajeńskim, ale powstrzymali ich miejscowi mundurowi. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Ustalenie i zatrzymanie jego kompanów to tylko kwestia czasu.

Do zatrzymania sprawcy kradzieży doszło w sobotę, 25 stycznia br. wieczorem w Kamieniu Krajeńskim. Zanim to jednak nastąpiło, sępoleńscy policjanci około 18:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży dużej ilości towarów w jednym z sieciowych sklepów wielkopowierzchniowych w Sępólnie Krajeńskim. Wartość skradzionych produktów wyceniono na kwotę około 2 800 złotych. Rysopisy sprawców zostały rozesłane do patroli pełniących służbę na terenie całego powiatu.

Około 20:00 w Kamieniu Krajeńskim miejscowi policjanci, w trakcie patrolu w rejonie sklepu tej samej sieci, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał jednego z opisywanych sprawców. Kiedy postanowili go wylegitymować, ten uciekł w kierunku centrum miasta. Uciekinier próbował schować się w klatce schodowej jednej z pobliskich kamienic, ale "miał pecha", gdyż funkcjonariusze szybko wpadli na jego trop. 22-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak się później okazało, w chwili kiedy mężczyzna został zauważony przez stróżów w rejonie sklepu, wspólnie ze swoimi kompanami, próbował dokonać kolejnej kradzieży, ale ich plany zniweczył policyjny patrol. Złodzieje widząc mundurowych ratowali się ucieczką, pozostawiając przygotowane do wyniesienia łupy.

W niedzielę, 26 stycznia br. kryminalni przedstawili 22-latkowi zarzuty kradzieży oraz jej usiłowania, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator w poniedziałek, 27 stycznia br. zastosował wobec niego dozór policyjny.

Teraz kryminalni będą zmierzać do ustalenia i zatrzymania pozostałych jego wspólników.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Komentarze

0 #2 Czowiek 2020-02-11 08:44
Ja to odrazu na areszt do chojnic jechałem, posprzedawał wszystkich których mógł to łagodnie go potraktowali
+1 #1 vgfre 2020-01-28 20:55
dwie kradzieże w krótkim czasie i nie siedzi w areszcie ?,

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top