Obchodzili Szmaragdowe Gody (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

21 września 2018 r. 55-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali państwo Urszula i Stanisław Grzelka z Kamienia. Wraz z Dostojnymi Jubilatami w uroczystości uczestniczyła rodzina oraz goście na czele z burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Lebodą.

Pani Urszula Grzelka, z domu Wiese, urodziła się 12 kwietnia 1940 r. w Przepałkowie. Pan Stanisław Grzelka natomiast urodził się dnia 6 lutego 1940 r. w miejscowości Kozietuły (woj. mazowieckie). Szanowni Jubilaci na ślubnym kobiercu stanęli 21 września 1963 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu. Pani Urszula po ukończeniu szkoły średniej pracowała w Aptece Krajeńskiej w Kamieniu jako księgowa. Przeszła na emeryturę w wieku 55 lat. Pan Stanisław skończył szkołę zawodową, a następnie pracował jako kierowca-mechanik w PKS w Sępólnie. W wieku 60 lat przeszedł na emeryturę.

Obecnie Państwo Grzelka wolny czas wspólnie spędzają zajmując się prowadzeniem działki. Ponadto opieka nad wnukami również sprawia im wielką przyjemność. Stanowią zgodną, wspierającą rodzinę, która wzajemnie sobie pomaga. Jubilaci wychowali dwóch synów oraz cieszą się z posiadania czworga wnuków.

Małżeństwo to wielka odpowiedzialność dla obojga partnerów. Związek Jubilatów z pewnością wystawiony był na różne próby, ale zawsze stawiali czoła przeciwnościom losu. Te 55 lat wspólnego pożycia małżeńskiego państwa Grzelka jest dobrym przykładem tego, że wzajemne zrozumienie, poszanowanie i wyrozumiałość może pokonać wszelkie życiowe trudności.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top