Udowodnili, że można, warto i należy tak żyć...
Gmina Kamień

Diamentowe Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. 1 września 2018 r. w obecności burmistrza Kamienia Krajeńskiego Wojciecha Głomskiego oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim Danuty Lebody, państwo Emilia i Józef Rekowscy z Dąbrówki obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Dostojnym Jubilatom w ich święcie towarzyszyła także rodzina oraz znajomi i sąsiedzi.

60 lat temu - 19.07.1958 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach Jubilaci połączyli swój los. Złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieli sobie słowo "tak" oraz włożyli obrączki przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Emilia Rekowska, z domu Dudek urodziła się 01.03.1939 r. w Wólce (gm. Józefów nad Wisłą), zaś Józef Rekowski urodził się 01.06.1939 r. w Małej Cerkwicy. Jubilaci swoje życie zawodowe poświęcili pracy w gospodarstwie rolnym oraz zajmując się wychowywaniem dzieci. W 1990 r. przekazali gospodarstwo na syna. Mieszkają tam do dziś służąc dobrą radą i pomagając w codziennych pracach. Obecnie są bardzo aktywni, Jubilatka swój wolny czas poświęca na pielęgnowaniu przydomowego ogródka. Ponadto państwo Rekowscy cieszą się życiem rodzinnym, wspólnie odpoczywają i pomagają w wychowywaniu prawnuków.

Drodzy Jubilaci cieszą się z posiadania 2 synów. Doczekali się 5 wnucząt i 6 prawnucząt.

Państwo Rekowscy mają za sobą 60 lat wspólnej drogi. To wiele wspólnych trosk, marzeń, tęsknot, małych i większych radości. Należą im się podziękowania i wyrazy uznania za dochowanie wierności przysięgi małżeńskiej, za trud zmagania się z prozą życia codziennego oraz za piękną postawę i wzór dla młodego pokolenia, że można, że warto i należy tak żyć.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top