Najważniejsza jest miłość
nadesłane

11 sierpnia 2018 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego państwa Teresy i Franciszka Hope z Zamartego. W tym uroczystym wydarzeniu nie zabrakło rodziny, przyjaciół, a także przedstawicieli władz samorządowych.

Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta RP. Dekoracji dokonał burmistrz Kamienia Wojciech Głomski wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Izabelą Turzynską. 

Drodzy Jubilaci w Zamartem mieszkają od urodzenia, znają się więc od zawsze. Przysięgę małżeńską złożyli 10 sierpnia 1968 r. w USC w Chojnicach. Ślub kościelny zawarli w tym samym dniu w kościele w Zamartem.

Pani Teresa Hope, z domu Kiełdanowicz, urodziła się 01.10.1946 r. w Zamartem, zaś pan Franciszek Hope urodził się 06.08.1946 r. w Niwach. Po ślubie Jubilatka zajmowała się domem, wychowywaniem dzieci oraz pracowała w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Zamartem. Na emeryturę przeszła w 2006 r. Pan Franciszek natomiast pracował Zakładzie Doświadczalnym Ziemniaka w Zamartem. W 2011 r. przeszedł na emeryturę.

Obecnie Jubilaci wolny czas poświęcają rodzinie, pomagają w wychowywaniu wnuków, zajmują się też prowadzeniem ogródka. Dodatkowo Jubilat jest pracownikiem ochrony mienia Uniwersytetu Łódzkiego w Suszku. Jubilaci wychowali 4 dzieci (1 córkę i 3 synów) oraz doczekali się 5 wnucząt. Zapytani o receptę na długoletni związek odpowiadają, że w małżeństwie najważniejsza jest miłość oraz aby sobie wzajemnie ustępować.

Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Państwu Hope życzymy doczekania kolejnych jubileuszy, nieustającej miłości, zgody i radości na wspólne dni.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top