Jubileusz 50-lecia
nadesłane

9 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa 50-lecia pożycia małżeńskiego państwa Marii i Pawła Błoch z Małej Cerkwicy. W tym uroczystym wydarzeniu nie zabrakło rodziny, przyjaciół, a także przedstawicieli władz samorządowych.

Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta RP. Dekoracji dokonał burmistrz Kamienia Wojciech Głomski wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Danutą Leboda.

Złoci Jubilaci poznali się na rodzinnym weselu. Przysięgę małżeńską złożyli 23 maja 1968 r. w USC w Kęsowie. Ślub kościelny zawarli w kościele również w Kęsowie.

Pani Maria Błoch, z domu Borzyszkowska, urodziła się 15.02.1945 r. w Krajenkach, zaś pan Paweł Błoch urodził się 27.09.1933 r. w Małej Cerkwicy. Po ślubie Jubilaci prowadzili gospodarstwo rolne. Ciężko pracując powiększali swój dorobek, który w 1998 r. przekazali na syna. Jubilatka zajmowała się domem oraz wychowywaniem dzieci, natomiast Jubilat pracował w SKR-ach. W 1990 r. przeszedł na emeryturę.

Obecnie państwo Błoch wolny czas poświęcają rodzinie. Pan Paweł pomaga synowi w prowadzeniu gospodarstwa i w hodowli królików, lubi odpoczywać na stawach i prowadzić ogródek.
Jubilaci wychowali 4 dzieci (2 córki i 2 synów) oraz doczekali się 5 wnuków.
Zapytani o receptę na długoletni związek odpowiadają, że w małżeństwie bardzo ważna jest cierpliwość, zrozumienie oraz pracowitość. Należy także cieszyć się z każdej wspólnie spędzonej chwili.

Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Państwu Błoch życzymy doczekania kolejnych jubileuszy, nieustającej miłości, zgody i radości na wspólne dni.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top