Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
Gmina Kamień

W sobotę 19 maja 2018 r. państwo Krystyna i Henryk Fereniec z Dąbrówki obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w rodzinnym gronie burmistrz Kamienia Wojciech Głomski wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Danutą Leboda udekorowali Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po części oficjalnej przyszedł czas na chwile wspomnień sprzed lat, którymi podzielili się Jubilaci.

Państwo Fereniec poznali się w pracy w Dąbrówce. Przysięgę małżeńską złożyli 18 maja 1968r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach.

Pani Krystyna Fereniec, z domu Krasińska, urodziła się 24.05.1943 r. w Czermnie (gm. Skępe), a pan Henryk Fereniec urodził się 19.05.1943 r. w miejscowości Mokówko (gm. Dobrzyń nad Wisłą). Szanowni Jubilaci od 1968 r. mieszkają w Dąbrówce. Pan Henryk pracował w Zakładzie Rolnym w Dąbrówce aż do przejścia na emeryturę w 1999 r. Pani Krystyna zajmowała się wychowywaniem dzieci oraz pracowała sezonowo w tym samym zakładzie pracy, w którym pracował jej mąż. Obecnie cieszą się jesienią życia, a swój czas wolny spędzają w gronie rodziny oraz pomagają w wychowywaniu wnuków i prawnuków. Ponadto we wczesnych godzinach porannych pielęgnują ogródek oraz zajmują się drobiem.

Państwo Fereniec mają 4 córki, 10 wnuków oraz 6 prawnuków.

Zapytani o receptę na udany związek małżeński, zgodnie podkreślają, że pomimo kłótni zawsze trzeba być razem i wspólnie pokonywać problemy. Bardzo ważne w związku są także zgoda i szacunek.

Szanownym Jubilatom składamy życzenia długich i pogodnych lat życia, aby upływały one w spokoju i radości, w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top