Turniej Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego (FOTO)
nadesłane

W niedzielę odbyła się druga edycja Otwartego Turnieju Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego. W pierwszym turnieju, który rozpoczął zmagania w Sępólnie, dominowali zawodnicy Dart Taverna Nakło, zajmując pierwsze cztery miejsca. Tym razem nie poszło im tak dobrze. Zastąpili ich zawodnicy z Bydgoszczy, których było pięciu w pierwszej ósemce turnieju, w tym czterech na pierwszych miejscach.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy duża liczba max’ów, dokładnie 8, wysokie zejścia (100,110 oraz 120) i najszybsze lotki tzn. zakończenie lega przy jak najmniejszej ilości lotek (2x15, 16,17 i 18). Na starcie stanęło 20 zawodników z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią oraz Sępólna. Zawodników podzielono na cztery 5-osobowe grupy, w których rywalizacja toczyła się do 3 wygranych legów w systemie każdy z każdym.

Awans do 1/4 finału uzyskali kolejno: Arkadiusz Adamczyk, Bogusław Zadłużny, Karol Szakowski, Norbert Jagieniak, Andrzej Muszyński, Rafał Kudliński, Mateusz Rybka oraz Bartosz Murek. Najlepszym zawodnikiem z powiatu sępoleńskiego okazał się Mateusz Rybka, który w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Norberta Jagieniaka, ulegając 1-3.

Późniejsi finaliści nie mieli problemu w ćwierćfinale, wygrywając po 3:0. W ostatnim meczu 1/4 Szakowski pokonał Murka 3-1. W pierwszym półfinale Adamczyk zmierzył się z Jagieniakiem, wygrywając 4-2. Przy okazji rzucił jednego max’a, 15 lotkę i skończył ze 110 punktów. W drugim półfinale Muszyński szybko pokonał Szakowskiego 4-0. W tym momencie wydawało się, że finał może mieć podobny przebieg. Jednak przed decydującą rozgrywką rozegrano jeszcze mecz o 3 miejsce. Szakowski wygrał 3-0 z Jagieniakiem, kończąc przy okazji ostatniego lega ze 100 punktów niejako podkreślając dominację w tym meczu.

W finale zmierzyli się zawodnicy 9Darts Bullies, a więc drużynowych wicemistrzów Polski. Po zaciętym i emocjonującym finale lepszy z nich okazał się Arkadiusz Adamczyk, pokonując kolegę klubowego Andrzeja Muszyńskiego 5-4. Warto dodać, że w finale zawodnicy rzucili po jednym max’ie, Andrzej Muszyński skończył ze 120 punktów oraz 18 lotką. Również przy stanie 4-4 nie trafił 6 lotek meczowych, co kosztowało go zwycięstwo w II Otwartym Turnieju Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego.

Starosta Jarosław Tadych wręczył nagrody dla najlepszych zawodników z miejsc 1-4 oraz z kategorii dodatkowych. I tak, nagrodę za najwyższe skończenie lega, ufundowaną przez Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. mgr Tomasza Kabata, zdobył Andrzej Muszyński. Rzut na wagę wygranej został oddany w 7 legu finału (120 punktów), odbierając prowadzenie w tej kategorii Arkadiuszowi Adamczykowi. W drugiej kategorii, a więc najszybsza lotka, triumfował Arkadiusz Adamczyk, rzucając 2x15 lotkę, zdobył kupon rabatowy w sklepie darttown.pl, ufundowaną przez organizatorów turnieju. Ostatnią nagrodę zdobył Mateusz Rybka w kategorii "Najlepszy zawodnik z powiatu sępoleńskiego", którą była książka "Tajemnica Awinionu" Katarzyny Dworskiej.