KANAŁ 10

Przedstawiciele wielkopolskich klubów tenisa stołowego zdominowali zmagania w 2. Grand Prix Polski żaków. Triumfatorami zawodów w Sępólnie Krajeńskim zostali Hubert Kwieciński (Wicher Lisiec Wielki) i Aleksandra Nawrocka (LKS Orzeł Wysocko Wielkie).

Rozstawiona z numerem „trzecim” Aleksandra Nawrocka w spotkaniu finałowym pokonała zwyciężczynię pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Grand Prix Polski żaczek – Nicol Bartoszko (KU AZS UE Wrocław) 3:1 (9:11, 11:9, 11:6, 11:6).

W finałowym meczu gry pojedynczej żaków także zwyciężył zawodnik, który do turnieju przystępował z trzecim numerem startowym. Hubert Kwieciński z Wichra Lisiec Wielki w finale pokonał rewelacyjnie spisującego się w Sępólnie Krajeńskim Ignacego Sławińskiego 3:1 (9:11, 11:7, 11:7, 11:6). Reprezentant Sokoła Serocka był sprawcą największej niespodzianki w imprezie. W 1/8 finału Sławiński wyeliminował z turnieju rozstawionego z „jedynką” Jakuba Tureckiego z Gryfa Gdów.

Na najniższym stopniu podium zmagania w 2. Grand Prix Polski zakończyli Mikołaj Pilch (Siemacha Kraków) i Adam Stachowiak (KS AZS UWM Olsztyn) w gronie żaków oraz Małgorzata Poręba (Politechnika Rzeszów) i Monika Sonnenberg (Nowa Era Toruń).

Trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski żaków odbędzie się w dniach 11-13. marca 2022 roku w Bilczy. Gospodarzem mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w pierwszy weekend czerwca będzie Olkusz.