Turniej Steel Darta pod patronatem Starosty Sępoleńskiego (FOTO)
Lucyna Sztandera

W piątkowy wieczór (01.03) w barze "Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim odbył się pierwszy w tym roku turniej darta.

Zawodnicy rywalizowali w "Turnieju Steel Darta pod Patronatem Starosty Sępoleńskiego”. W zawodach wzięło udział 23 zawodników, w tym jedna kobieta, m.in. z Bydgoszczy, Elbląga, Koszalina, Nakła nad Notecią, Gdyni, Czaplinka, Sośna, Dąbrowy oraz Sępólna Krajeńskiego. W tym gronie znalazł się Roman Tomczak - uczestnik jednego z najdłużej rozgrywanych i najbardziej prestiżowego turnieju darta na świecie - Winmau World Masters organizowanego od 1974 roku oraz kwalifikacji do Mistrzostw Świata organizacji British Darts Organisation. Po analizie ilości zgłoszeń organizatorzy podzielili zawodników na cztery grupy po 6 osób (grupy nr 1-3) oraz 5 (grupa nr 4). Mecze w fazie grupowej rozgrywano systemem best of 5, a więc zwycięzca musiał zapisać na swoim koncie trzy wygrane legi. Ta faza turnieju obfitowała w wiele wysokich wyników takich jak: skończenia 116 i 117 M. Spirka, 110 K. Borzęcki, 118 M. Rybka, 120 A. Jakubowski czy 140 A. Adamczyk. Wszystkich przebił Zbigniew Piwoński z Elbląga, popisując się maksymalnym możliwym skończeniem ze 170 punktów (60,60,50). Z rozgrywek grupowych awans do dalszej fazy (1/8 finału) uzyskiwało 16 zawodników. Sztuka ta udała się czterem zawodnikom z terenu powiatu sępoleńskiego. Niestety, trzem z nich nie udało się awansować do następnej fazy, ulegając duetowi bydgoszczan (Adamczyk 3-0 Frohlke i Jagieniak 3-0 Proc) oraz R. Noga poległ w pojedynku z R. Tomczak również w stosunku 3-0. Tylko M. Rybka zdołał wygrać swoje spotkanie z Ł. Czarny również w stosunku 3-0 (wszystkie pojedynki 1/8 finału zakończyły się w stosunku 3-0). W kolejnym pojedynku ostatni przedstawiciel powiatu sępoleńskiego spotkał się z R. Tomczakiem, kończąc swoją przygodę na 5 miejscu. W pozostałych spotkaniach triumfowali Adamczyk, Jagieniak oraz Borzęcki. W pierwszym półfinale spotkali się dwaj bydgoszczanie, a lepszym z nich okazał się N. Jagieniak, wygrywając ze zwycięzcą IV Mistrzostw Powiatu Sępoleńskiego A. Adamczykiem 4-1. W drugim półfinale spotkali się R. Tomczak i K. Borzęcki. Lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając 4-2. Równolegle z meczem finałowym rozgrywano mecz o 3 miejsce. Zwycięzcą tego pojedynku został Arek Adamczyk, kończąc turniej na miejscu medalowym. W finale stojącym na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy max (180 pkt.), 13 oraz 14 lotka, Roman Tomczak nie pozostawił złudzeń wygrywając 4-1 z Norbertem Jagieniakiem.

Po zakończeniu meczu finałowego najlepsza "8" turnieju została nagrodzona pucharami, medalami oraz pamiątkami związanymi z powiatem sępoleńskim.

Organizatorzy pragną bardzo gorąco podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie Panu Staroście Sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi, właścicielom i obsłudze baru "Zacisze", Panu Franciszkowi Fröhlke, zawodnikom za tak liczny udział i stworzenie świetnej atmosfery.

Dodatkowo, organizatorzy już teraz pragną zaprosić do udziału w kolejnych turniejach, które z pewnością odbędą się jeszcze w 2019 roku. Do zobaczenia przy tarczy!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Roman Tomczak

2. Norbert Jagieniak

3. Arkadiusz Adamczyk

4. Krzysztof Borzęcki

5-8. Dawid Tomaszewski

5-8. Zbigniew Piwoński

5-8. Andrzej Jakubowski

5-8. Mateusz Rybka

9-16. Michał Fröhlke

9-16. Robert Rodkiewicz

9-16. Edward Pukin

9-16. Roman Proc

9-16. Karol Szakowski

9-16. Jakub Tymczyszyn

9-16. Radosław Noga

9-16. Łukasz Czarny

17-23. Adrian Spirka

17-23. Mateusz Spirka

17-23. Rafał Warmiński

17-23. Iwona Dehamchi

17-23. Miłosz Spirka

17-23. Łukasz Banach

17-23. Jacek Warmiński

Mateusz Rybka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top