II Zamknięty Turniej Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego (FOTO)
Powiat Sępólno

W piątkowy wieczór w barze " Zacisze" odbyła się druga edycja "Zamkniętego Turniej Darta o Puchar Starosty Sępoleńskiego". W zawodach udział wzięło 20 sympatyków darta z powiatu sępoleńskiego, gdyż był to turniej przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców powiatu. Zawodnicy pochodzili między innymi z Sępólna Krajeńskiego, Sośna, Dąbrowy. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów był udział trzech przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Każdy ze startujących otrzymał pamiątkowy medal.

Zawodników podzielono na cztery pięcioosobowe grupy, z których do dalszej fazy rozgrywek (ćwierćfinały) awans uzyskiwało po dwóch najlepszych. Zawody toczyły się w formacie best of 3 legs (lepszy z trzech legów) double-out (zakończyć lega należy cyfrą podwójną tzw. "dablem"). W grupach toczyło się wiele emocjonujących pojedynków, a zdecydowanie najsilniejszą była grupa nr 4 (Noga, Frohlke, Tyda, Brzozowski, Musiał), która skończyła swoje zmagania najszybciej, co świadczy o wysokim poziomie rzutów. Awans z niej uzyskało dwóch pierwszych zawodników. Po zakończeniu rozgrywek grupowych przyszła pora na mecze ćwierćfinałowe. Wszystkie zakończyły się wynikiem 3-0. Największą niespodzianką była porażka R. Warmińskiego z dobrze prosperującym nowym zawodnikiem Michałem Frohlke. Ten jednak w kolejnej fazie turnieju nie sprostał późniejszemu zwycięzcy turnieju M.Rybka, przegrywając 1-3. W drugim półfinale J.Warmiński pokonał R. Noga również w stosunku 3-1. Z racji późnej pory mecz o 3 miejsce oraz finał były rozgrywane w tym samym czasie, a więcej emocji przyniosło spotkanie o najniższy stopień podium, zakończone zwycięstwem Nogi nad Frohlke 3-2. W Finale M.Rybka stracił drugiego lega w turnieju, ale nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie 4-1 nad J.Warmińskim.

Po rozgrywkach ukształtowała się następująca lista zwycięzców:

1. Mateusz Rybka
2. Jacek Warmiński
3. Radosław Noga
4. Michał Frohlke
5-8. Miłosz Spirka
       Rafał Warmiński
       Łukasz Filipczak
Adrian Spirka
9-12. Tomasz Mrugalski
       Łukasz Stryszyk
       Kamil Więcek
       Mirosław Tyda
13-16. Bolesław Michalski
      Jakub Musiał
      Mateusz Spirka
      Krzysztof Brzozowski
17-20. Roman Proc
      Piotr Wiśniewski
      Barbara Łozicka
      Adrian Musiał

Pierwsza czwórka turnieju została uhonorowana pamiątkowymi pucharami, medalami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc 5-8 otrzymali okolicznościowe gadżety starostwa powiatowego i dodatek od organizatorów.

- Organizatorzy bardzo gorąco pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju oraz wsparcie panu staroście sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi, właścicielom baru "Zacisze" i obsłudze, Jerzemu Grochowskiemu oraz przede wszystkim zawodnikom za dobrą zabawę i sportową rywalizację. Mamy nadzieję, że będziecie do nas wracać! A już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny turniej darta, który odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (IV Puchar Starosty Sępoleńskiego) tradycyjnie w Barze Zacisze, a na którym będzie można sprawdzić swoje możliwości na tle bardziej utytułowanych zawodników. Do zobaczenia przy tarczy! - zachęcają organizatorzy.

Zasady: Tablica do gry w darta jest podzielona na 20 trójkątnych pól od 1-20. Na środku tarczy jest wydzielony "bull", czyli środek o wartości 50 pkt., mniejszy środek o wartości 25 pkt. W polach od 1-20 są wydzielone mniejsze segmenty, naokoło tarczy pola podwójne, których trafienie zapewnia nam podwójną ilość pkt.(służą do zakończenia rozgrywki) oraz pola potrójne. Największą wartością, którą można zanotować w pojedynczej kolejce to 180 punktów, czyli trafienie potrójnej wartości 20 punktów trzema lotkami. Tarcza do darta jest zawieszana na wysokości 1,73 m (środek powinien się znajdować na tej wysokości), a linia rzutu jest oddalona o 2,37. Najpopularniejszą rozgrywką w darta jest gra 501 D.O., która polega na "wyzerowaniu" licznika z wartości 501, a ostatni rzut musi się znajdować w polu podwójnym (taka rozgrywka jest nazywana "leg"). Najszybciej można to zrobić przy pomocy 9 lotek.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top