Kamień Krajeński

W czwartek 6 grudnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim odbyła się III Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim na której m.in. ustalono zmiany w budżecie na 2018 rok oraz podjęto decyzję w sprawie wynagrodzenia dla burmistrza Kamienia Krajeńskiego.

W niedzielne popołudnie (02.12) w ramach IX Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pn. "Wesoły Brzdąc" na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim wystąpili mali artyści z powiatu sępoleńskiego.

W ramach realizacji projektu pn. "Razem samodzielni" oddano dzisiaj (23.11) 2 mieszkania chronione dla 9 seniorów w budynku Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Głównym celem projektu jest realizacja programu wsparcia i usamodzielniania dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości osób starszych. Na czas trwania projektu mieszkańcy zwolnieni są z odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych. 

W czwartek 22 listopada br. na sali Urzędu Miejskiego odbyła się II Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim podczas której podjęto uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz stałych komisji Rady Miejskiej.

W poniedziałek 19 listopada br. na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się I Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim podczas której nowi radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie. W trakcie sesji dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim został ponownie Kazimierz Warylak a wiceprzewodniczącymi Jacek Kucharski i Bogdan Januszewski.

W niedzielę 18 listopada br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim w ramach Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyła się 19 edycja Powiatowych Spotkań z Pieśnią Religijną.

Po latach starań, w Kamieniu Krajeńskim powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. W czwartek, 15 listopada 2018, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w kamieńskim MGOK-u studenci UTW odebrali, z rąk Rektora WSZŚ dr Krzysztofa Kannenberga, swoje indeksy.

Państwo Irena i Teofil Błoch, mieszkańcy Płocicza, w minioną sobotę 10 listopada 2018 r. świętowali 55-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Takie szczególne wydarzenie skłania do przemyśleń, powrotu do wspólnie spędzonych chwil. Towarzyszyła im w tym również rodzina oraz goście wraz z burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Lebodą.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się uroczysty koncert pn. "Leć orle biały". Na scenie wystąpili laureaci konkursu poezji i pieśni patriotycznej.

Uczniowie z kamieńskich szkół i dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu Krajeńskim włączyli się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że ze względu na problemy lokalowe hymn został odśpiewany w dwóch różnych lokalizacjach.

Top