Reklama

Wiadomości

Dnia 14 sierpnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce spektakl teatralny pt. „Ławeczka” według komedii Aleksandra Gelmana w wykonaniu bydgoskich aktorów Wandy -Dolman Rzyskiej i Eugeniusza Rzyskiego.

W poniedziałek 13 sierpnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii pt. „Uroki Więcborka Cyryla Tomaszewskiego”.

11 sierpnia 2018 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego państwa Teresy i Franciszka Hope z Zamartego. W tym uroczystym wydarzeniu nie zabrakło rodziny, przyjaciół, a także przedstawicieli władz samorządowych.

Nie byłoby Dni Sępólna, gdyby nie coroczny Jarmark św. Wawrzyńca, który od czternastu lat stanowi nieodłączną część obchodów święta miasta. Co roku jest barwnie, wesoło, tanecznie i muzycznie. Nie inaczej było i w tym roku.

To już powoli tradycja, że wydarzeniem otwierającym coroczne Dni Więcborka, a jednocześnie jednym z najważniejszych punktów programu, obchodzonego każdego lata święta miasta, jest Jarmark Krajeński połączony z szlagierową Biesiadą. Nic więc dziwnego, że więcborski Jarmark przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców z odleglejszych i bliższych zakątków Polski, zachwyconych urokliwym Więcborkiem i gościnnością jego mieszkańców. Nie zawiodła także publiczność, którą przyciągnęła tutaj przede wszystkim sława mistrza piosenki biesiadnej Krzysztofa Koniarka.

Minął rok od potężnej nawałnicy, która przetoczyła się przez nasz kraj. Najwięcej budynków zniszczyła w województwie kujawsko-pomorskim. Wielu mieszkańców regionu straciło wtedy dorobek życia. Część podniosła się już z ruin, ale są też poszkodowani, którzy nadal potrzebują wsparcia.

Porwali, wywieźli do lasu, grozili, a do tego szantażowali mieszkańca powiatu sępoleńskiego. Policjanci wraz z antyterrorystami zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. 21 i 26-latek mają odpowiadać za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem, a także za wymuszenie rozbójnicze. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany jest jeszcze czwarty sprawca.

W niedzielę 12 sierpnia br. na terenie muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim odbyło się pierwsze spotkanie pojazdów produkcji polskiej. Fani motoryzacji mogli oglądać zabytkowe auta, motocykle i dawne pojazdy uprzywilejowane.

W piątek 10 sierpnia 2018 r. w sali im. L. Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego odbyła się XLVII Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, podczas której Janusz Tomas otrzymał statuetkę św. Wawrzyńca.

Burza wielokomórkowa typu bow echo to zjawisko pogodowe, którego doświadczyliśmy w ubiegłym roku w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wiatr wiejący z prędkością ponad 100 km/h, silne opady deszczu oraz gwałtowna burza wywołały wiele zniszczeń w naszym regionie.

Reklama

Top