Sępólno Krajeńskie

6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się coroczny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem konkursu była pani Iwona Zawadzka - Sztandera. Jego cel to popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwienie uczniów na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, wytworzenie świątecznej atmosfery oraz promocja młodych talentów. Tegoroczna edycja konkursowa z uwagi na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości miała dla wszystkich uczestników szczególne znaczenie.

"Sklejam się" - to najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej. Tytułową piosenkę oraz takie utwory jak "Kurkuma", "Ole gondola", "Szpilki" czy "Jednego serca" z tego albumu wykonała piosenkarka podczas niedzielnego koncertu w Centrum Kultury i Sztuki.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim przenoszą się do nowej siedziby – gruntownie wyremontowanego budynku przy ulicy Kościuszki 3. W piątek 7 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie placówki.

Czy warto podglądać Świętego Mikołaja przy pracy i odkrywać jego wszystkie tajemnice? Dopóki jest tajemnica jest radość. Jak tajemnica zostanie odkryta, radość może zniknąć” – taką przestrogę dał swoim dzieciom jeden z bohaterów książki „7 tajemnic Świętego Mikołaja”, od której rozpoczęliśmy tradycyjne już mikołajkowe spotkanie w bibliotece.

15 lat to szmat czasu. A mimo to Kabaret Skeczów Męczących, który obchodzi właśnie swoje 15-lecie, wciąż wydaje się „tym nowym” na polskiej scenie kabaretowej. Panowie przy okazji jubileuszowej trasy zawitali po raz kolejny do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Przełom listopada i grudnia to czas, w którym przypadają dwa dni podkreślające znaczenie naszych praw. 20. listopada obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Do szkoły chodzą już prawie trzy miesiące. Noszą zeszyty i tornistry, ale dopiero uroczyste pasowanie w czwartek 22 listopada br. ogromnym ołówkiem uczyniło ich prawdziwymi uczniami Szkoły Podstawowej w Wiśniewie.

W piątek 30 listopada 2018 roku w sali Urzędu Miejskiego im. Lucjana Prądzyńskiego odbyła się II Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przed Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbożu wzięli udział w szkolnym projekcie ,,Polska wczoraj i dziś”, który realizowali we wrześniu i październiku. Finał projektu nastąpił w listopadzie.

W piątek (23.11) krótko po godzinie 18:00 dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

Top