Powiat Sępoleński

Na wtorkowej sesji (04.12) radni powiatowi podjęli decyzje m.in. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w kwocie ponad 15 milionów złotych oraz zabezpieczenia tego kredytu w postaci hipoteki na nieruchomościach stanowiących własność Powiatu Sępoleńskiego. Radni ustalili również nowe wynagrodzenie dla Starosty Sępoleńskiego.

Od wielu lat u naszych sąsiadów w województwie zachodniopomorskim realizowany jest program profilaktyczny „Bezpieczny senior”, a projekt „Aktywny i bezpieczny senior – wykręć numer oszustowi” jest kontynuacją programu. Całą akcję przygotowali funkcjonariusze z Policji Zachodniopomorskiej ale warto i seniorom z powiatu sępoleńskiego przybliżyć szczegóły tych programów. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych drogich seniorów!

Dnia 20 listopada br. na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się I Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego podczas której nowi radni, wybrani na 5-letnią kadencję w latach 2018-2013, złożyli ślubowanie. Na sesji wybrano nowy zarządu powiatu w składzie: Jarosław Tadych - starosta, Andrzej Marach - wicestarosta, Katarzyna Kolasa - członek zarządu, Tomasz Fifielski - członek zarządu, Iwona Sikorska - członek zarządu.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zapraszają wszystkich chętnych do pomocy potrzebującym w najbliższym otoczeniu! Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już znaleźć historie rodzin, które odwiedzili w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki z Powiatu Sępoleńskiego. Pytali o ich potrzeby i o marzenia. Czy się spełnią, zależy od darczyńców, czyli… każdego z nas. By sprawić, że święta będą w tym roku piękne dla wszystkich, wystarczy wejść na stronę i wybrać rodzinę, dla której przygotujemy pomoc.

W piątek 16 listopada br. na sali Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się LI Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego apelują do wszystkich mieszkańców o ostrożność i właściwe zabezpieczenie swoich posesji. Szczególnie zwracamy się do osób starszych i samotnych, o obdarzanie mniejszym zaufaniem nieznajomych. Należy pamiętać, że nawet bardzo miłe i uczynne osoby mogą nas odwiedzić z zamiarem kradzieży lub oszustwa.

Do naszej redakcji dotarła smutna informacja, że zaginiony we wtorek wieczorem (6.11) Maciej Kazimierczak z Nowego Dworu k. Koronowa nie żyje. Składamy rodzinie i najbliższym zmarłego najszczersze kondolencje. Termin uroczystości pogrzebowych nie został jeszcze podany.

Wczoraj (04.11) późnym wieczorem policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2018” Funkcjonariusze przez pięć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wsród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Kampania „Nie skreślaj życia tak prędko” jest adresowana do ogółu społeczeństwa. Pokazuje tragiczne skutki wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Jej celem jest podniesienie świadomości kierujących pojazdami w zakresie negatywnego wpływu podwyższonej prędkości na bezpieczeństwo ruchu i zmiana ich postaw w kwestii przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Najbliżsi oraz mieszkańcy powiatu sępoleńskiego pożegnali Żołnierza Armii Krajowej porucznika Jana Kumę, który odszedł na wieczną wartę i dołączył do kolegów z swojego oddziału, w szeregach którego walczył o wolną i niepodległą Polskę. Uroczysty pogrzeb, w asyście honorowej Wojska Polskiego, odbył się, w sobotę 3 listopada 2018, na cmentarzu przy kościele p.w. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie.

Top