Sośno

W środę, 21 listopada, w Gminnym Domu Kultury w Sośnie odbyła się, zwołana przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy, inauguracyjna sesja Rady Gminy Sośno, wybranej w wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 roku. Podczas obrad nowo wybrani radni oraz wójt Leszek Stroiński złożyli ślubowanie. Rada wybrała także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego oraz ustaliła składy komisji.

Wiadomo już jaki skład będzie miała nowa Rada Gminy Sośno. KW Polskie Stronnictwo Ludowe w nowej radzie zdobyło 5 mandatów, KW Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 mandatów, KWW SLD Lewica Razem zdobyła 3 mandaty a KWW Jacek Grabowski obejmie 2 mandaty.

Leszek Stroiński przez kolejne 5 lat będzie rządził gminą Sośno. We wczorajszych (21.10) wyborach dotychczasowy wójt zdobył łącznie 1054 głosów (52,02%). Wyniki pozostałych kandydatów: Kamila Jabłońska (PiS) - 421 głosów (20,78%), Marek Kunek (Kukiz '15) - 361 głosów (17,82%), Jacek Grabowski - 190 głosów (9,38%).

W środę 10 października br. krótko przed godz. 1 w nocy do SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Sitno (gmina Sośno). Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnie, w Więcborku oraz w Sitnie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem zajęte jest całe poddasze domu. Na szczęście osób poszkodowanych nie było. Działania zostały zakończone w w godzinach porannych.

Policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę, który jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek 5 października br. na zaproszenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w gminie Sośno przebywał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, który podczas krótkiej konferencji prasowej odpowiadał na pytania lokalnych mediów oraz uczestników zebranych na sali w Gminnym Domu Kultury w Sośnie.

Tragedia w Dziednie, w gminie Sośno. Najprawdopodobniej syn zabił swoją 60-letnią matkę. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Nie przyznaje się do winy. W piątek przeprowadzono wizję lokalną. Sprawę bada tucholska prokuratura.

W minioną sobotę tj. 21 lipca 2018 roku w Mierucinie odbył się festyn w stylu wojskowym. Wszystkich przybyłych gości powitała przewodnicząca naszego koła Jolanta Różańska, następnie został odśpiewany Hymn Narodowy, po którym został przeczytany utwór M. Konopnickiej "Pieśń o domu" przez 5-cio osobową grupę młodzieży z Mierucina, w składzie: Angelika Bagniewska, Filip Winiarczyk, Amelia Raźna, Robert Różański, Magdalena Różańska.

Jak co roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mierucinie zorganizowały Piknik Rodzinny na rozpoczęcie lata .Działo się wiele, dzieci korzystały  min.z kuli wodnej, kąpieli w piłeczkach, przejażdżki bryczką, malowanie flamastrem na foli. Odbyły się mecze piłki nożnej tata-syn, drużyny mieszanej najmłodszych pociech, oraz mecz piłki siatkowej mama - córka. Odbyły się również zapasy sumo.

Gminny Dom Kultury w Sośnie zaprasza na Rodzinne Śpiewanki, które odbędą się 14 kwietnia o godz. 19:00 w GDK w Sośnie.

Top