KANAŁ 10

Decyzją ks. biskupa Ryszarda Kasyny, dzisiejsza (21.03) V Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w diecezji pelplińskiej.

Jak powiedział podczas swojej okolicznościowej homilii ks. Eugeniusz Pepliński – proboszcz parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim, dzisiejszy dzień „to odpowiedź na utrzymujący się a nawet pogłębiający się co raz bardziej i to widoczny kryzys w Kościele, którego jednym z najjaskrawszych i najboleśniejszych przejawów jest spadek powołań – i to zarówno mężczyzn jak i kobiet”. Dziekan kamieńskiej kolegiaty wskazał na trzy główne przyczyny takiego stanu rzeczy, wśród których wymienił: spadek dzietności wśród polskich rodzin, sprzeciw rodziców wobec wyboru życia kapłańskiego lub zakonnego przez ich dzieci oraz antyklerykalny atak i bezpardonowa walka z polskim Kościołem.

red

Komentarze

-1 #1 a 2021-03-22 14:44
Sami sobie winni jesteście, ale oczywiście wg was przyczyny leżą gdzie indziej. Co za hipokryzja! Oto właśnie prawdziwa twarz Kościoła, obłudna cyniczna i kłamliwa. Łykaj to ciemna maso.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top