KANAŁ 10

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Krajeńskim wystosował do parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim pismo, w którym ponownie zaapelował o stosowanie w czasie odprawianych Mszy Świętych, nabożeństw oraz zgromadzeń wszystkich ograniczeń sanitarnych w związku ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce.

Według obowiązujących zaleceń sanitarnych, w kamieńskiej kolegiacie jednorazowo podczas każdego nabożeństwa może uczestniczyć 40 osób, a na filiach w Małej Cerkwicy i Dużej Cerkwicy po 15 osób. W każdym przypadku zachowany musi być dystans społeczny 1,5 m oraz obowiązkowe zakrywanie ust i nosa wyłącznie maseczkami.

Proboszcz parafii ks. Eugeniusz Pepliński poinformował, że wierni będą wpuszczani do kościołów tylko przez zakrystię i poprosił wiernych o wyrozumiałość. Jednocześnie podkreślił, że otrzymane upomnienie z Sanepidu jest już ostatnim ostrzeżeniem a niezastosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych skutkować może nałożeniem kary pieniężnej w wysokości do 30 tysięcy złotych.

2021.03.11 SANEPID_parafia kamien_1.jpg

2021.03.11 SANEPID_parafia_kamien2.jpg

red

Komentarze

-3 #6 a 2021-03-16 10:35
UUaaaaaa...ale wysyp religijnych oszołomów. Wy naprawdę musicie tam chodzić? Tylko w kościele mieszka wasz Bóg? Dzięki takiej postawie ten nasz piękny kraj będzie nadal grabiony z pieniędzy oraz godności molestowanych przez tą organizację zwaną Kościołem Katolickim. Z bogiem wariaci!
+3 #5 Kazimierz 2021-03-15 17:37
Kościoły trzeba zamykać, a taką Biedronkę? Tam pewni ludzi chodzi, maskę na nosie to co druga osoba jak nie mniej. Ale gdzie były wtedy panie z sanepidu spędzały czas, jak nie na zakupach. Szkoda gadać o takiej farsie.
+3 #4 depresja 2021-03-15 15:48
Ciekawe, że tak doskonale sanepid wie ilu ludzi jest w kościele. Ja bynajmniej nie widziałem przedstawicieli sanepidu na mszy, za to w biedronce Sępoleńskiej tak. Mało tego tłum ludzi, brak dystansu, w kolejce jeden na drugim i jakoś im nie przeszkadza. Może trzeba wyjść i zobaczyć w teren anie siedzieć w biurze, zamkniętym na cztery spusty i placem grozić. Oj Pani Elu nie ładnie, nie ładnie. Ale oliwa sprawiedliwa i kiedyś też będzie Pani chciała skorzystać z posługi i oby przed Panią drzwi nie zamknęli
+2 #3 0007 2021-03-14 15:24
Pierwszy raz Starosta z wspolnikami sie doczepil do Ksiedza Proboszcza a falszerswtwa urzednicze to swietosc
+7 #2 psychiczny 2021-03-14 08:33
Jak dobrze, że są media to wiemy że jeszcze Pani Estkowska żyje. Siedzi zamknięta i tylko grozić i karać potrafi. Grozić Kościołowi potrafi a markety łukiem omija. Przeliczając kubaturę i powierzchnie to zdecydowanie za dużo ludzi w Biedronce a i o dystansie nie wspomnę, ale tam Szanowna Pani nie tknie, bo przecież w drodze do pracy to Panie z Sanepidu pierwsze na zakupach. Szkoda gadać, dawno mówiłem wziąć sznurek i się powiesić
+2 #1 Niewolnik bez wyboru 2021-03-14 06:38
Ech.... niewolnictwo w bialych rekawiczkach i odciaganie ludzi od Boga. A Ci na stolkach lokalnych 'paplaja' to samo w kolko jak rzad. Wszystko niedlugo padnie i bedziemy tanczyc do ich muzyki. Ze szczepionkami to juz w ogole sie pogubili. Kazdy dzien inaczej. Pozdrawiam wszystkich i obudzcie sie, zeby zobaczyc co nam szykuja.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top