KANAŁ 10

"Na wstępie pewne, krótkie ogłoszenie. W związku z coraz bardziej rozszerzającą się pandemią koronawirusa w naszym kraju a także ze stwierdzonymi przypadkami zachorowań w naszej parafii, odwołuję się do Waszych sumień i bardzo gorąco proszę o bezwzględne noszenie maseczek lub przyłbic, zakrywających zarówno usta jak i nos w czasie Mszy Świętej w kościele. Nie stosowanie się do tych zaleceń służb sanitarnych jest jednocześnie grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Bożemu, które wyraźnie mówi o dbaniu o zdrowie własne i bliźniego swego. Ci wszyscy, którzy nie wykonują powyższych zaleceń, od dnia dzisiejszego powinni modlić się podczas Mszy Świętej wyłącznie tylko przed kościołem na wolnym powietrzu. Zatem proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Dotyczy to również całej służby liturgicznej ołtarza, zarówno ministrantów jak i szafarzy” - zaapelował przed Mszą Św. ks. Eugeniusz Pepliński, proboszcz parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Na koniec nabożeństwa ks. proboszcz ponownie przypomniał swój apel, mówiąc: „Ponownie przypominamy o bezwzględnym obowiązku zakrywaniu ust i nosa podczas wszystkich nabożeństw w naszym kościele. Opornych proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła”.

red

Komentarze

0 #2 Małgorzata 2020-08-23 21:06
Ludzie myślą, że ich to nie dotyczy i zachowują się jak święte krowy. Tak ciężko przesiedzieć niecałą godzinę w maseczce? Jak nie to stój na dworzu, albo w ogóle nie przychodź i nie dawaj złego przykładu. Co do Komunii Świętej uważam, że Komunia Święta powinna być rozdawana na rękę, a ksiądz w czasie Jej rozdawania powinien mieć założoną maskę lub przyłbice. ABYŚ LUD SWÓJ OD PANDEMII ZACHOWAĆ RACZYŁ PROSIMY CIĘ PANIE!
+1 #1 jerzy 174@wp.pl 2020-08-23 19:41
Jestem za noszeniem maseczek lub przyłbic również przez księży .Czyż piąte przykazanie nie dotyczy wszystkich ?
Ksiądz to też istota ludzka podatna na korona wirusa i powinien także przestrzegać zaleceń jak inni .Już nie mówiąc o dezynfekcji swoich rąk przed rozdaniem komuni świętej i podawanie na rękę .Jestem katolikiem i nie mam zamiaru być świadomie zarażony przez ( nieczyste )ręce podające hostię świętą.Podając do ust - osoba przenosi na rękę rozdającego komunię zarazę a następnie rozdający wraz z komunią zaraża pozostałych.Czy to takie trudne do zrozumienia?
Od chili nastania pandemii przyjmowałem komunię świętą w kościele który zachował wszelkie ostrożności dla wiernych.................

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top