KANAŁ 10

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Porządek nabożeństw w kamieńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:30, 9:30, 11:00 (suma), 18:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00. Wieczorny różaniec - codziennie o godz. 20:30. 

Ogłoszenia duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. w Kolegiacie ks. Neoprezbiter będzie udzielał wszystkim wiernym uroczystego błogosławieństwa Prymicyjnego, a w przyszłą niedzielę w kościołach filialnych.

2. Jutro w 2-gi dzień Świąt ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.

3. Również w dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony w Kościele Katolickim NSPJ. Nabożeństwa czerwcowe, w Kolegiacie, w dni powszednie będą bezpośrednio połączone z Mszą św. wieczorną, a w niedziele będą sprawowane o godz.17:30.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I Czwartek m-ca obchodzimy święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji powołań kapłańskich. Spowiedź św. w Kolegiacie rozpocznie się o godz.17:00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu potrwa do godz.20:00.
W I Piątek m-ca po Mszy św. porannej do wieczornej dalszy ciąg wystawienia. Spowiedź św. na filiach rozpocznie się o godz.16:30 i zakończy się Mszą św. o godz.17:00.

5. W sobotę, w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz.15:00, nasz alumn Paweł ZAGÓRSKI otrzyma święcenia diakonatu. Módlmy się wszyscy w intencji przyjmującego święcenia i o liczne powołania kapłańskie z naszej parafii. Nadmieniamy jednocześnie, że jest jeszcze 10 wolnych miejsc, oprócz zaproszonych gości, do udziału osobistego w Bazylice Katedralnej. Zapraszamy do indywidualnego wyjazdu do Pelplina. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii Kolegiaty.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ, która kończy tegoroczny okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Od wczoraj m.in. zniesiony został limit osób w kościołach. Obowiązuje jednak zasada zachowania dystansu dwumetrowego i zakładania maseczki ochronnej.
Zatem w związku z sukcesywnym tzw. „odmrażaniem” obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, czy świątecznej wyłącznie do kościoła, a transmisje internetowe i telewizyjne z Mszy św. zostawiamy tylko dla ludzi obłożnie chorych. Również Komunię św. od dnia dzisiejszego udzielamy do ust przyjmującym.

8. Od tego tygodnia wznawiamy także odwiedziny chorych w ich domach z pierwszo-piątkową spowiedzią i komunią św.

9. W zakrystii kościoła proszę odebrać prenumerowane czasopisma religijne, a ze stojaków prasowych w kruchtach kościołów można sobie wziąć nowy nr DOBRE NOWINY.

10. W minionym tygodniu rozpoczęto prace konserwatorsko-restauratorskie dolnej części naszego ołtarza głównego pomimo, że nie otrzymaliśmy żadnych dotacji z jakiejkolwiek instytucji państwowej, czy samorządowej. Jednak mam nadzieję, że dzięki tak hojnej i systematycznej ofiarności wiernych, jak dotychczas oraz regularnie uiszczanych opłat za czynsz dzierżawny ziemi parafialnej, za opłaty cmentarne i za nowo postawione nagrobki, a także moim osobistym oszczędnościom wspólnymi siłami chyba damy radę dokonać tego kolejnego parafialnego dzieła.

11. Przypominam zatem o obowiązkowym uiszczaniu opłat cmentarnych i za nowo postawione nagrobki. Po raz kolejny informuję, że zgodnie z Regulaminem Cmentarzy, wjazd ekipy kamieniarskiej, w celu postawienia pomnika, trzeba uprzednio uzgodnić w biurze parafialnym po opłaceniu stosownych opłat za nowy pomnik. Bardzo mocno nalegamy o bezwzględne dostosowanie się wszystkich do obowiązujących przepisów prawnych na cmentarzach.

red / Parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim

Komentarze

+2 #3 Anna 2020-05-11 15:14
Słyszałam organiste P. Michała ostatnio na pogrzebie w Dąbrówce. Piękne i wzruszające pieśni.
+3 #2 Tomasz 2020-04-26 10:38
Bardzo piękny śpiew Pana organisty Michała bardzo upiększa liturgię. Bóg zapłać!!!
+3 #1 Mirosław 2020-04-26 09:22
Bardzo dobry pomysł. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w tych trudnych czasach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top