Wojciech Głomski będzie się ubiegał o reelekcję
red

Burmistrz Kamienia Krajeńskiego zwierzył się reporterowi lokalnej stacji radiowej, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Gdyby plany wyborcze Wojciecha Głomskiego ziściły się, byłaby to już piąta jego kadencja w fotelu burmistrza. O sukces wyborczy będzie jednak znacznie trudniej niż w poprzednich wyborach, ponieważ tym razem, urzędujący od 16 lat włodarz, będzie miał przynajmniej dwóch poważnych kontrkandydatów.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Wojciech Głomski, przy stosunkowo niskiej frekwencji, został wybrany burmistrzem uzyskując 1701 głosów. Zwycięstwo nie było trudne, ponieważ Głomski nie miał żadnego kontrkandydata. Mimo to, aż 433 wyborców, z tych którzy poszli do urn, zdecydowało się powiedzieć włodarzowi "nie". Jak będzie tym razem?

W krótkiej, pięciozdaniowej wypowiedzi, udzielonej wspomnianej stacji radiowej, Wojciech Głomski, aż trzykrotnie używa sformułowań wskazujących na to, że w Kamieniu jeszcze wiele pozostało do zrobienia. I tu powstaje wątpliwość. Na dobrą sprawę, jeśli tak wielu rzeczy nie udało się zrobić przez 16 lat, to jaką mamy gwarancję, że uda się je zrealizować przez kolejne cztery? A może lepiej będzie zaufać komuś innemu, kto da choćby nikłą nadzieję, że sprawniej poradzi sobie z tak licznymi problemami?

Paweł Szydeł - www.e-krajna.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top