Reklama

Piknik rodzinny, czyli Eko-Gaj pełen atrakcji! (FOTO)
CMDiR Sępólno

W minioną sobotę 16.06.2018 r. na terenie Eko-Gaju przy Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim odbył się piknik rodzinny.

Spotkaniu towarzyszyły liczne i ciekawe atrakcje, które umiliły i urozmaiciły czas zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tradycyjnie jak co roku teren Eko-Gaju przy Centrum Małego Dziecka i Rodziny zamienił się w rodzinną strefę zabaw na świeżym powietrzu.

Przestrzeń Eko-Gaju została podzielona na różnorodne obszary tematyczne m.in.: strefę foto, w której można było zrobić sobie pamiątkowe, rodzinne zdjęcie; strefę rehabilitacji i relaksu, w której każdy mógł skorzystać z masażu relaksacyjnego lub odprężyć się podczas zabaw sensorycznych; strefę wody i piasku; strefę modelowania balonów, w której ciocie z kolorowych balonów wyczarowywały: pieski, kwiatki i wiele innych cudaków; strefę artystyczno-eksperymentalną, w której niczym mali fizycy dzieci mogły samodzielnie wykonać kolorowe wulkany czy masy plastyczne; strefę malowania twarzy, w której można było zamienić się w kolorowe postacie z ulubionych bajek; strefę muzyczną; strefę dziwadełek, w której każdy mógł własnoręcznie wykonać cudaka z ziemniaka lub fantazyjnego stworka. Ponadto w strefie alpak można było nakarmić i zaprzyjaźnić się z naszymi cudownymi zwierzakami: Kacperkiem i Bazankiem.

Liczne atrakcje przygotowane dla naszych milusińskich dostarczyły im wiele radości i uśmiechu. Jak przystało na piknik, nie zabrakło również poczęstunku. Goście mogli skosztować grillowanych smakołyków, tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem, a dla naszych najmłodszych gości przygotowano stoisko z watą cukrową i popcornem, napojami i owocami. Rodzinne piknikowe popołudnie upłynęło w sympatycznej i pełen radości atmosferze.

W przygotowanie plenerowego spotkania zaangażowały się także instytucje działające na rzecz dzieci i rodziny w tym m.in.: wolontariusze grupy Erasmus+ skupionej wokół działań Klubu Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu "Dorośli-Dzieciom", a także Świetlica Terapeutyczna.

Wszystkich chętnych zapraszamy po odbiór zdjęć z pendrivem do sekretariatu Żłobka i Klubu Dziecięcego w Centrum Małego Dziecka i Rodziny przy ul. Młyńskiej 33 w Sępólnie Kraj.

CMDiR Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top