Reklama

Eksperymentowanie jest fajne! (FOTO)
SP Wiśniewa

W dwie kolejne soboty maja grupa uczniów z klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, mogła się przekonać, że nauka biologii to nie tylko uczenie się na pamięć z książek, ale też ciekawe ćwiczenia praktyczne, dzięki którym można się poczuć jak prawdziwy naukowiec.

W czasie zajęć, które odbywały się w sępoleńskim liceum, uczniowie przeprowadzali najróżniejsze badania i eksperymenty. Pisali tajemne listy atramentem sympatycznym, robili chemiczne jojo, zegar jodowy, tęczę w zlewce, sprawdzali jak zmienia się kolor soku z kapusty po zadziałaniu różnymi substancjami.

- W łatwy i przyjemny sposób dzieci uczyły się, jak planować i organizować eksperymenty naukowe, na co trzeba zwracać uwagę podczas takiej pracy. Samodzielne przeprowadzanie takich doświadczeń to także początek zdobywania umiejętności potrzebnych nie tylko naukowcom, ale również każdemu człowiekowi, który chce poznać otaczający go świat - opowiedziała Iwona Przybylska.

SP Wiśniewa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Top
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Czytaj więcej...