IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów (FOTO)
CSiR Sępólno

3 grudnia 2016r. w Gdańsku odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym na czas. Zawody zorganizowane były w przepływającej przez Gdańsk Motławie, w porcie jachtowym Szafarnia. Temperatura wody w tym dniu wynosiła 0 stopni Celsjusza.

Na linii startu łącznie stanęło 180 ochotników, ścigających się na różnych dystansach od 25 do 450 metrów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z różnych stron Polski, a także reprezentanci Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwecji, Finlandii, Rosji i Wietnamu. Wśród uczestników pojawiło się liczne grono morsów z Sępólna.

Najlepiej zaprezentował się Leszek Kąkol, który startował w 5 konkurencjach i wywalczył aż 4 srebrne medale: na dystansie 25 m. i 50 m. stylem dowolnym oraz 25 m. i 50 m. klasykiem. Wysokie miejsca zajęli również: Kinga Gburczyk (srebro na 25 m. klasykiem), Maria Szemryk (srebro na 50 m. klasykiem i brąz na 25 m. stylem dowolnym), oraz Roman Chajek (srebro na 50 m. stylem dowolnym). Świetnie zaprezentował się także Tomasz Leśniewski, który zajął VI miejsce na dystansie 25 m. klasykiem. Bardzo dobre IV miejsce wywalczyła nasza sztafeta, w składzie: Kinga Gburczyk, Maria Szemryk, Roman Chajek i Leszek Kąkol. Miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie przygotowują się do kolejnego wydarzenia. Już 1 stycznia na Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Dzień Morsa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej kąpieli! Startujemy o godzinie 14.